Dwaj zielonogórzanie zatrzymali pijaną kierującą dacią. Kobieta próbował im uciec

Dwaj mężczyźni we wtorek, 7 czerwca, zauważyli pijaną kierującą jak wsiadała do samochodu koło sklepu Żabka przy. ul. Anieli Krzywoń. Zatrzymali ją i wezwali policję. Kierująca dacią wydmuchała 1,2 promila alkoholu.

Pijanej kierującej udało się odjechać dacią spod Żabki. Świadkowie ruszyli za nią chcąc zatrzymać kierującą Ta jechała niebezpiecznie zygzakiem. Tak dojechała na parking szkoły przy ul. Św. Cyryla i Metodego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na parkingu kierująca dacia została zatrzymana przez dwóch mężczyzn. – Próbowała im uciekać – relacjonują nam świadkowie zdarzenia. Nie udało się jej.

Wydmuchała 1,2 promila alkoholu

Po chwili dojechała wezwana przez mężczyzn policja. Kobieta kierująca dacią została zabrana do radiowozu.  – Kierująca została przebada alkomatem – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Wydmuchała 1,2 promila alkoholu. W taki stanie wsiadła do auta i pojechała.

Kobieta wkrótce stanie przed sądem. Grozi jej kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia nawet a 15 lat i grzywna do 30 tys. zł.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl