Fałszywi policjanci u wróżki prosili o wskazanie mordercy. Zostali zatrzymani. Mówili, że lubią nagrywać dziwne zachowania ludzi i publikować to w internecie

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26-28 lat, którzy przebrani w policyjne mundury podawali się za policjantów z Warszawy. Pojechali do wróżki i prosili o pomoc w sprawie zabójstwa. Po zatrzymaniu wyjaśniali, że są twórcami filmów internetowych i lubią nagrywać nietypowe zachowania ludzi.

W sobotę, 12 marca, dyżurny komendy policji w Białej Podlaskiej dostał zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy w policyjnych mundurach podszywali się pod policji. Z relacji jednej ze zgłaszających wynikało, że mężczyźni pod klatką bloku zamienili swoje kurtki na policyjne mundury.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce natychmiast pojechał patrol policjanci.

Fałszywych policjantów zastali u wróżki. Okazało się, że są to mieszkańcy Warszawy w wieku 26-28 lat. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

W trakcie rozmowy z wróżką policjanci ustalili, że jeden z mężczyzn skontaktował się z informując, że jest policjantem z Warszawy. Powiedział, że prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety, do którego doszło koło Białej Podlaskiej.

Mówił, że potrzebuje pomocy wróżki w zakresie wskazania mordercy. Telefoniczny rozmówca przyjechał na umówione spotkanie z drugim mężczyzną. Podczas wizyty mężczyźni między innymi zabrali pokrzywdzoną w miejsce wskazane przez nich jako miejsce zabójstwa.

Zatrzymali mężczyźni swoje zachowanie tłumaczyli tym, że są internetowymi twórcami filmowymi. Dodali. Że  lubią stawiać ludzi w nietypowych sytuacjach i nagrywać ich reakcje, które potem publikują w intrenecie.

Obydwoje usłyszeli zarzuty. Za popełniony czyn grożą im kary do roku więzienia. Mężczyźni odpowiedzą również za popełnione wykroczenie.

Toyota Zielona Góra