Toyota Zielona Góra

Gang miał narkotyki warte milion euro. Trzymali je w plastikowych wiadrach (ZDJĘCIA)

Dzięki współpracy CBŚP i niemieckiej Policji rozbito międzynarodową grupę przestępczą i zlikwidowano w Poczdamie magazyn narkotyków. Zabezpieczono 191 kg marihuany i 20 kg haszyszu, o szacowanej wartości ponad miliona euro. Według niemieckiej policji było to jedno z największych przejęć narkotyków w Brandenburgii w ostatnich latach.

Policjanci z zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Gorzowie ustalili, że na terenie Niemiec działa grupa zajmująca się przestępczością narkotykową. Wszystko wskazywało również na to, że w Brandenburgii znajduje się magazyn narkotykowy. – Informacje natychmiast zostały przekazane stronie niemieckiej. Od tego momentu policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowego Urzędu Kryminalnego Policji Brandenburgii ściśle współpracowali, ustalając m.in. osoby powiązane z nielegalną działalnością – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Uderzenie w gang zostało przygotowane i przeprowadzone pod koniec listopada br. na terenie Niemiec.  Funkcjonariusze Krajowego Urzędu Kryminalnego Policji Brandenburgii zatrzymali w Poczdamie 6 osób podejrzanych o związek z międzynarodową grupą przestępczą, zajmującą się obrotem narkotykami. Wśród zatrzymanych osób znaleźli się obywatele Niemiec, jak też obywatel Chorwacji i Polski. W akcji uczestniczyli policjanci CBŚP z Gorzowa.

Podczas przeszukania domu i pomieszczeń magazynowych (o wielkości ponad 5.500 mkw.) znaleziono 28 palet owiniętych folią z plastikowymi wiadrami, a w nich narkotyki. Łącznie w wyniku akcji  zabezpieczono 191 kg marihuany i 20 kg haszyszu. Wartość narkotyków szacowana jest na kwotę ponad miliona euro. Ponadto policjanci odkryli, że w miejscu działań wcześniej prawdopodobnie znajdowała się plantacja konopi indyjskich. Tam też znajdowały się przedmioty służące do pozyskiwania oleju konopnego. Według policji niemieckiej było to jedno z największych znalezisk narkotyków w Brandenburgii w ostatnich latach.

Zostań kierowcą bolta