Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Jechał jak szalony swoim audi. Poniósł surowe konsekwencje

W piątek, 22 marca, policjanci z drogówki w Krośnie Odrzańskim zwrócili uwagę na nadjeżdżający z dużą prędkością samochód. Policyjny radar pokazał, że kierowca audi jechał 131 mk/h na „pięćdziesiątce”. Nieodpowiedzialne zachowanie 21-latka skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy, mandantem w kwocie 2,5 tys. zł i 15 punktami karnymi.

W piątek na terenie powiatu krośnieńskiego trwały działania „Pieszy bezpieczny na przejściu”. – W ich trakcie policjanci z drogówki obserwowali zachowanie kierowców względem pieszych, a w szczególności z jaką prędkością zbliżają się do przejścia – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W pewnym momencie w miejscowości Radnica zwrócili uwagę na zbliżający się w ich kierunku, z dużą prędkością pojazd. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało, że kierowca audi jedzie 131 km/h na „pięćdziesiątce”. Funkcjonariusze niezwłocznie dali mu znak do zatrzymania się.

Za przekroczenie prędkości o 81 km/h w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy, nałożyli na niego mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych.

– Pamiętajmy, że jazda z nadmierną prędkością w szczególności w terenie zabudowanym stanowi ogromne zagrożenie dla pieszych oraz samego kierowcy – mówi kom. Kulka. W sytuacjach nagłych skraca on sobie czas na prawidłową reakcję, co może skutkować utartą kontroli nad samochodem i doprowadzeniem do zderzenia. Kierowco, szybciej nie znaczy bezpieczniej.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl