Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Dwugodzinny pogrom pijanych kierujących. W jednym z samochodów dziecko

Poranne badania trzeźwości tylko potwierdzają, że należy je kontynuować.

Poranne badanie trzeźwości w poniedziałek, 25 marca, przeprowadzone przez gorzowskich policjantów zakończyło się zatrzymaniem kilku kierowców, którzy jechali pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek przez dwie godziny policjanci sprawdzili trzeźwość prawie 1500 kierujących na ulicach Kostrzyńskiej i Szczecińskiej. – Wystarczyło kilka minut, żeby do radiowozu prowadzić pierwszego kierowcę, który miał w organizmie alkohol – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie. Kolejni zatrzymywani wpadli w ciągu następnych minut.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Prawie 1,5 promila alkoholu wydmuchał kierujący busem. Wraz z innymi osobami jechał do pracy. Zatrzymana przez policjantów kobieta miała prawie promil, a pasażerem było dziecko.

W czasie akcjo policjanci zatrzymali sześć osób, które w swoim organizmie miały alkohol. Jedna z nich jechała na zakazie prowadzenia pojazdów, trzy kolejne nie miały uprawnień. W każdym przypadku funkcjonariusze będą prowadzić postepowanie.

Poranne badania trzeźwości tylko potwierdzają, że należy je kontynuować. I tak na pewno będzie, bo funkcjonariusze zapowiadają, że masowych badań będzie coraz więcej. – Krótkie badanie pozwala na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy ryzykują życiem nie tylko swoim, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi kom. Jaroszewic.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl