Kierowca Audi dał policjantowi swoje dokumenty i uciekł z miejsca kontroli

Kierowcy Audi grozi kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

Kierujący audi zatrzymał się do kontroli drogowej i w jej trakcie uciekł. Policjanci rozpoczęli za nim pościg. Uciekinier następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup. Zatrzymany 34-letni mężczyzna ma cztery zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

W nocy z 31 maja na 1 czerwca w Tomaszowie policjanci z żagańskiej drogówki w trakcie kontroli trzeźwości kierujących zatrzymali do kontroli kierującego Audi. Mężczyzn był trzeźwy, ale zachowywał się bardzo nerwowo, dlatego policjant poprosił go o dokument stwierdzający tożsamość i zjechanie na pobocze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna dał policjantowi dokument i… odjechał uciekając z miejsca kontroli. Policjanci rozpoczęli pościg. – Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie reagował, kontynuował ucieczkę – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Kierowca Audi uciekł z miejsca kontroli

W miejscowości Jelenin stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w zarośla, a następnie uderzył w betonowy słup. Wysiadła z samochodu i dalej uciekał pieszo. Został zatrzymany przez policjantów kilkaset metrów dalej.

Policjanci ustalili, że 32-latek ma cztery sądowe zakazy prowadzenia. Mężczyzna trafił do szpitala na badania.
32-letni mieszkaniec gminy Żagań usłyszał zarzut złamania sądowego zakazu kierowania oraz ucieczki policji. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.