Toyota Zielona Góra

Kierowca Bolta w Zielonej Górze ukarany przez ITD. Będzie wysoka grzywna, a kierowca stanie przed sądem

Inspektorzy ITD wspólnie z zielonogórską policją przeprowadzili kontrole legalności przewozu osób samochodami na terenie Zielonej Góry. Kierowca Bolta miał wielkiego pecha.

W czwartek, 24 września, inspektorzy ITD przeprowadzili kontrole samochodów, którymi wykonywany był okazjonalny przewóz osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Kontrole przeprowadzono wspólnie z policją.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do kontroli zatrzymano samochód, którym przewożono pasażera. Podczas kontroli ustalono, że przewóz był wykonywany z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Taki przewóz jest przewozem okazjonalnym wykonywanym samochodem osobowym, na wykonywanie którego wymagana jest odpowiednia licencja. Mógł on być wykonany m.in. na podstawie umowy zawartej bezpośrednio z klientem w lokalu przedsiębiorstwa.

Kierowca nie miał podczas kontroli wypisu z odpowiedniej licencji. Ponadto ustalono, że przewóz ten wykonywany był z naruszeniem warunku dotyczącego umowy zawartej z klientem.

Za naruszenia przewoźnikowi grozi wysoka wysoka kara pieniężna, a przeciwko kierowcy zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie.

HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!
Reklama pościgi