Kierowca ciężarówki używał karty swojej i kolegi. Tam udawał odpoczynek. Dostał surowy mandat i stracił prawo jazdy

Konsekwencje finansowe poniesie również przedsiębiorca, wobec którego wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Kierowcę ciężarówki, który rejestrował swój czas pracy na cudzej karcie kierowcy, zatrzymali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące i dostał mandat.

W poniedziałek, 30 stycznia, na trasie S3, patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa zatrzymał do kontroli ciężarówkę, która wykonywała krajowy transport.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas kontroli stwierdzono, że kierowca posługiwał się drugą kartą kierowcy, wydaną na inną osobę. Kierowca po wykorzystaniu swojego dopuszczalnego czasu pracy wyjmował swoją kartę kierowcy z tachografu i wkładał w jej miejsce kartę kierowcy, która należała do jego kolegi.

Kierowca ciężarówki używał karty kolegi

Z zapisów tachografu wynikało, że kierowca wielokrotnie wykorzystywał cudzą kartę i w ten sposób symulował odpoczynek w trakcie jazdy.

Kontrola drogowa zakończyła się dla kierowcy zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy oraz mandatem w wysokości 2 tys. zł. Konsekwencje finansowe poniesie również przedsiębiorca, wobec którego wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Oprócz tego, inspektor zatrzymał kartę, którą bezprawnie posługiwał się kierowca.

Toyota Zielona Góra