Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

To drogowe chamstwo kierowcy ciężarówki. Dostał za swoje, grozi mu kara do 30 tys. zł (FILM)

Mundurowi po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających zdecydowali o skierowaniu przeciwko mężczyźnie wniosku o ukaranie do sądu.

Jazda „na zderzaku”, błyskanie światłami drogowymi, trąbienie, zajeżdżanie drogi, nagłe hamowanie, wulgarne gesty czy pokrzykiwania to przykładów agresywnego zachowania na drodze kierowcy ciężarówki. Policjanci z Tarnowskich Gór skierowali przeciwko mężczyźnie wniosek o ukaranie do sądu.

56-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego na drodze krajowej numer 78 w Tarnowskich Górach mężczyzna jechał ciężarówka. Nie ustąpił pierwszeństwa na rondzie, a następnie zatrzymał się na skrzyżowaniu i z kabiny gestykulował coś w kierunku kierowcy, któremu zajechał drogę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po chwili zjechał na zatokę autobusową, żeby ponownie zajechać drogę kierowcy osobówki. Sowim zachowaniem niemal doprowadził do zderzenia.

Kierowca ciężarówki celowo zajeżdżał drogę osobówce

Wszystko nagrał wideorejestrator, a film trafiło do policjantów z Tarnowskich Gór. Mundurowi po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających zdecydowali o skierowaniu przeciwko mężczyźnie wniosku o ukaranie do sądu.

Za dwukrotne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jego konto trafi też 20 punktów karnych. Sąd może go ukarać 30 tys. zł.

Wpływ na bezpieczeństwo na drogach mają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Wzajemny szacunek na drodze, kultura i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, to podstawa bezpieczeństwa.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl