Toyota Zielona Góra

Kierowcy zawracali i jechali pod prąd S3 koło Zielonej Góry, bo… doszło do wypadku (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 13 sierpnia, na odcinku S3 koło Zielonej Góry. Doszło tam do wypadku, na drodze leżał bus, wylądował też śmigłowiec LPR. I co zrobili kierowcy… zaczęli zawracać i jechać pod prąd w kierunku Nowej Soli.

Do poważnego wypadku doszło późnym popołudniem. Bus leżał na środku jezdni blokując przejazd trasą S3. Na miejsce dotarła zielonogórska policja, wozy straży pożarnej oraz wylądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Na trasie zaczął tworzyć się korek.

Niestety, wielu kierowców widząc wypadek nie pomyślało o ostrożności. Postąpili kompletnie bezmyślnie. Zaczęli zawracać i jechać pod prąd trasą S3 w kierunku Nowej Soli. W każdej chwili mogło dojść do wypadku lub nawet do katastrofy. Nie dość, że kierowcy jechali pod prąd trasą S3, to jeszcze pod prąd musieli z ekspresówki zjechać.  – Skrajna głupota i nieodpowiedzialność. Jeżeli ktoś jedzie pod prąd drogą ekspresową to oczywiście stwarza poważne zagrożenie w ruchu i takie zachowanie może skończyć się utratą prawa jazdy – mówi asp. szt. Andrzej Gramatyka, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Zostań kierowcą bolta