Kompletnie pijany kamieniem niszczył groby na cmentarzu. Po wszystkim zasnął

Pijany mężczyzna zdemolował groby na cmentarzu w Gozdnicy

Kompletnie pijany 39-latek zniszczył groby na cmentarzu w Gozdnicy. Wszystko zobaczyła z okna mieszkanka, która natychmiast powiadomiła policję. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce upojony alkoholem wandal spał w pobliżu zniszczonych nagrobków.

W poniedziałek, 17 sierpnia, dyżurny żagańskiej policji dostał zgłoszenie o tym, że w Gozdnicy na cmentarzu mężczyzna niszczy nagrobki. Niszczącego nagrobki mężczyznę zobaczyła mieszkanka Gozdnicy i to ona natychmiast zadzwoniła po policję. Na miejsce od razu wyjechał patrol.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci po wejściu na cmentarz zobaczyli zniszczone groby, porozrzucane kwiaty i znicze, a w pobliżu leżącego mężczyznę. Był tak pijany, że zasnął. – Dzięki czujności i zdecydowanej reakcji i chęci współpracy zawiadamiającej udało się natychmiast zareagować, a obecni na miejscu interwencji funkcjonariusze mieli pewność, że znajdujący się na cmentarzu mężczyzna jest sprawcą zniszczenia nagrobków – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk, rzeczniczka policji w Żaganiu.

Pijany 39-latek kamieniem rozbijał płyty grobów i rozrzucał stojące na pomnikach kwiaty i znicze. Zatrzymany mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie. 39-latkowi został postawiony zarzut celowego znieważenia miejsca spoczynku zmarłych.

Toyota Zielona Góra