Kompletnie pijany kierowca opla wjechał pod hyundaia. Ma sądowy zakaz prowadzenia

fot. Lubuska policja

Aż 2,5 promila alkoholu wydmuchał sprawca kolizji drogowej, do której doszło w Szczawnie. Mężczyzna w dodatku ma sądowy zakaz prowadzenia. Kara czeka też właścicielkę pojazdu, która udostępniła pijanemu 25-latkowi zakupione dzień wcześniej auto.

W piątek, 18 stycznia, po godz. 12.00 dyżurny krośnieńskiej komendy dostał informację o kolizji, do której doszło w Szczawnie. Na miejsce pojechał patrol drogówki. Kierujący oplem w Szczawnie wyjeżdżając na drogę główną wjechał pod prawidłowo jadącego hyundaia.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Okazało się jednak, że kierujący oplem jest kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. – Po sprawdzeniu okazało się, że kierujący oplem ma sądowy zakaz kierowania pojazdami – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Polecane  Nocny pościg w Zielonej Górze. W aucie trzech poszukiwanych i narkotyki (ZDJĘCIA)

25-latek przed sądem odpowie za kierowanie po pijanemu, złamanie sądowego zakazu i spowodowanie zagrożenia na drodze. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 5 lat więzienia. Za prowadzenie po pijanemu 2 lata więzienia.

Nieodpowiedzialnością wykazała się także właścicielka pojazdu, która wiedząc, że 25-latek jest pijany i nie ma prawa jazdy, udostępniła mu zakupione dzień wcześniej auto. Co więcej, wsiadła razem z nim i dwojgiem innych pasażerów do samochodu. Grozi jej kara grzywny.

Polecane  Z taka siłą uderzył dziewczynę w dyskotece X-Demon, że wybił jej oko