Samochody.pl - poscigi.pl

Koszmar psów. Skrajnie zaniedbane piły deszczówkę z fekaliami (ZDJĘCIA)

Skrajnie zaniedbane psy piły deszczówkę z fekaliami.

Katowiccy policjanci, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielowi trzy psy, które trzymane były w brudnych od fekaliów betonowych boksach. Nie miały nawet możliwościowi wyjścia na spacer ani dostępu do czystej wody i jedzenia. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci katowickiej komendy, którzy zajmują się między innymi ochroną zwierząt, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielowi trzy skrajnie zaniedbane psy.

Do policyjnej interwencji doszło w katowickiej dzielnicy Brynów. Na terenie firmy transportowej, w betonowych boksach pełnych zwierzęcych odchodów, 39-letni mężczyzna trzymał swoje trzy psy. Jak ustalili policjanci, boksy nie były sprzątane od miesięcy, a owczarki niemieckie znajdujące się w nich nie miały możliwości wyjścia na spacer.

Psy piły deszczówkę z fekaliami

Psy nie miały również dostępu do czystej wody i jedzenia. Piły deszczówkę zmieszaną z fekaliami. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania względem zwierząt. Właściciel został przesłuchany, a psy, decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii, oddane zostały pod fachową opiekę do schroniska dla zwierząt.

Psy były wychudzone, a ich sierść silnie skołtuniona oraz zanieczyszczona błotem i fekaliami. W schronisku zostały nakarmione, wykapane i poddane szczegółowym badaniom weterynaryjnym. Czynności w tej sprawie trwają.

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do trzech lat więzienia.