Toyota Zielona Góra

Kradli i rozkręcali busy. Na widok policjantów ukryli się w rozkręcanych autach (FILM)

Zatrzymano trzech mężczyzn, obywateli Ukrainy, którzy zostali tymczasowo aresztowani.

Zielonogórscy policjanci kryminalni odnaleźli i odzyskali skradzione w Niemczech mercedesy sprintery. Zatrzymano trzech mężczyzn, obywateli Ukrainy, którzy zostali tymczasowo aresztowani.

Zielonogórscy kryminalni zdobyli informacje dotyczące kradzieży mercedesów Sprinterów w Niemczech. W wyniku działań operacyjnych policjanci ustalili, gdzie mogą znajdować się skradzione pojazdy. To był budynek magazynowy w niewielkiej miejscowości w powiecie żagańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci pojechali na miejsce. Ze środka usłyszeli odgłosy pracy różnych urządzeń, prawdopodobnie wkrętarek oraz rozmowy.

Kryminalni weszli do środka. W pomieszczeniu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zdziwieni widokiem policjantów próbowali ukryć się między demontowanymi właśnie pojazdami.

Po wstępnym sprawdzeniu okazało się, że co najmniej trzy z pięciu pojazdów figurują w policyjnych bazach danych jako skradzione na terenie Niemiec i poszukiwane przez policję niemiecką. Odnalezione samochody miały usunięte numery VIN, dzięki którym można zidentyfikować pojazd. Policjanci zabezpieczyli zagłuszarkę sygnału GPS, która była włączona podczas demontażu aut, a także telefony komórkowe należące do zatrzymanych mężczyzn.

Zatrzymani to obywatele Ukrainy w wieku 24 – 33-lata. Jeden z nich jest doskonale znany zielonogórskim kryminalnym i był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

Policjanci znaleźli wiele części i podzespołów różnych samochodów. Wszystkie zostaną one poddane szczegółowej identyfikacji. Znaleziono też akcesoria i narzędzia służące do kradzieży pojazdów. Policjanci sprawdzają czy zatrzymani mężczyźni nie są sprawcami podobnych kradzieży, do których dochodziło wcześniej w Zielonej Górze.

Sprawę prowadzą śledczy z komendy policji w Żaganiu, którzy wstępnie przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty paserstwa. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Decyzją sądu wszyscy trzej podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Wartość samochodów to co najmniej 60 tys. zł każdy.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl