Krzysztof Rutkowski: – Ojciec porwał dziecko pani Agnieszki

  Dziś w hotelu Aura w Myśliborzu detektyw Krzysztof Rutkowski zwołał konferencję prasową, która dotyczyła sprawy Agnieszki Wiśniewskiej, której mąż rok temu odebrał dziecko i do dziś nie pozwala na kontakty z synkiem.

  Problemy Agnieszki Wiśniewskiej zaczęły się 24 lipca 2011 r. Jej synek, Krzyś poszedł z babcią, mamą Agnieszki do miejscowego supermarketu. Tam dziecko zabrał mąż A. Wiśniewskiej. – Wyskoczył zza półki, wziął Krzysia na ręce i uprowadził. W biały dzień wśród krzyków mojej mamy – relacjonowała zdarzenie pani Agnieszka. Kobieta starała się o kontakt z mężem w sprawie dziecka. Mężczyzna, jak wynika z relacji mamy Krzysia, zwodził ją  przez trzy dni telefonicznie. Mówił, że odda syna. 27 lipca wyłączył telefon. Dziecko umieścił w domu swojej siostry w Sulimierzu, na obrzeżach Myśliborza.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Zaczęło się od rozstania z mężem i pozwu złożonego przez kobietę. Chciała ustalenia kontaktów ojca z synkiem oraz ustalenia wysokości alimentów. Mężczyzna odpowiedział złożeniem pozwu rozwodowego do Sądu Okręgowego w Szczecinie. Kolejnym krokiem było odebranie syna przez ojca, co detektyw Rutkowski nazywa uprowadzeniem.

  – Powiadomiliśmy policję, prokuraturę, niebieską linię. Jednak nikt w Myśliborzu nie udzielił mi pomocy. Powiedzieli, że nie mogą. Proponowali mam wziąć adwokata i iść do sądu – opowiada matka Krzysia. Kobieta była w szoku. Nie jadła, nie spała, nie mogła sobie znaleźć miejsca. Koszmar przetrwała tylko dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół.

  Mimo wszystko postanowiła szukać ugody z mężem, bo chciała odzyskać kontakt z synkiem. Podczas konferencji prasowej powiedziała, że to nic nie dało. Kiedy podjeżdżała pod dwumetrowy płot posesji w Sulimierzu słyszała od teściowej, że dziecka nie ma.

  Pani Agnieszka od czasu zabranie synka przez ojca chce odzyskać prawo do jego wychowania. Podczas konferencji w Myśliborzu podała wyniki badań Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno-Konsultacyjnego. Wskazują one, że ojciec wychowuje dziecko w autoagresji i nienawiści. Badania wskazują dodatkowo, że postawa ojca względem dziecka jest nieprawidłowa. – Doszło do sytuacji, kiedy podczas jednej z wizyt u lekarza ojciec kazał synkowi gryźć mnie i kopać. Wydzierał mi dziecko powodując u niego szok – mówiła pani Agnieszka podczas konferencji.

  – Jestem bezradna, dlatego zwróciłam się z pismem do sądu w Szczecinie o zmianę sędziego i jednocześnie o pomoc do Krzysztofa Rutkowskiego, bo to dla mnie ostatnia deska ratunku – dodaje mama Krzysia.

  patriot24.net