Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Kwota mandatu wbiła kierowcę recydywistę w fotel

Podczas kontroli okazało się, że 30-letni kierowca przekroczył prędkość w warunkach recydywy.

Policjanci międzyrzeckiej drogówki w miejscowości Przytoczna, w obszarze zabudowanym zatrzymali kierowcę volkswagena. Jechał z prędkością 134 km/h na „pięćdziesiątce”. Okazało się, że kierujący działał w warunkach recydywy w związku z czym kwota mandatu została podwojona. Dodatkowo policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące i nałożyli 15 punktów karnych.

W niedzielę, 24 września, w miejscowości Przytoczna policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 134 km/h w miejscu ograniczenia do 50 km/h. – Poruszanie się z taką prędkością w miejscowości stanowi duże zagrożenie dla innych użytkowników dróg i jest surowo zabronione – mówi mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas kontroli okazało się, że 30-letni kierowca przekroczył prędkość w warunkach recydywy. Jego prawo jazdy zostało natychmiast zatrzymane na 3 miesiące, a kwota mandatu została podwojona. – Ten środek ma na celu ograniczenie ryzyka, jakie stwarzał kierowca oraz zapobieżenie powtarzaniu takich zachowań – mówi mł. asp. Maksimczyk.

Kierowca został ukarany mandatem w wysokość 5 tys. zł. Dostał też 15 punktów karnych. Kara ta stanowi sankcję finansową za naruszenie przepisów oraz ma pełnić rolę odstraszającą przed powtarzaniem podobnych wykroczeń.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl