Toyota Zielona Góra

Lotnisko w Babimoście poligonem policji (FILM, ZDJĘCIA)

Sezon imprez masowych, sportowych i okolicznościowych zbliża się wielkimi krokami. O ich bezpieczny przebieg będą dbały lubuskie oddziały prewencji, które doskonaliły umiejętności na płycie lotniska w Babimoście.

Kilkugodzinne szkolenie dla mundurowych z Nieetatowych Oddziałów Policji i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji koordynował Sztab Policji KWP w Gorzowie. To duże wydarzenie dla garnizonu lubuskiego. W jednym miejscu można było zobaczyć prawie wszystkich policjantów prewencji z kierownictwem lubuskiej policji.

Policjanci, którzy brali udział w szkoleniu, na co dzień pełnią służbę patrolową, jako dzielnicowi czy przewodnicy psów służbowych. Na lotnisku dostali trochę inne zadanie. Pod okiem dowódcy Nieetatowych Oddziałów Policji KWP w Gorzowie, nadkom. Damiana Zielińskiego i jego zastępcy podkom. Dariusza Haszczyca sprawdzali się w szykach zwartych, razem z policjantami Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Manewry były idealną okazją do praktyki. Symulowano zabezpieczenie przejazdu kibiców, alarmowe poderwanie policjantów oraz sprawdzano broń gładkolufową czy granaty. – Elementy te mają pomóc skuteczniej działać w sytuacji zagrożenia, a co za tym idzie wpływać na bezpieczeństwo obywateli – tłumaczy nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Ważnym i nieodzownym elementem takich szkoleń jest integracja, która powoduje, że policjanci poznają siebie bliżej, co przekłada się potem na ich wspólne działanie w akcjach.

Reklama pościgi