Lubuska policja i wojsko codziennie kontrolują osoby na kwarantannach

fot. Lubuska policja

Policjanci wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Wspólne działania policjantów i żołnierzy mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Policjanci mają coraz więcej pracy, bo poza ich codziennymi obowiązkami, ich zadaniem jest również sprawdzanie, czy wszyscy przestrzegają kwarantanny. Od kilku dni do kontroli na terenie powiatu międzyrzeckiego przyłączyli się żołnierze z 151 Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie. – Dzięki wsparciu terytorialsów, kontrole na terenie powiatu międzyrzeckiego przebiegają szybko i bez większych problemów – mówi st. asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka policji w Międzyrzeczu.

Słubicką policję w ciężkiej walce również wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Mundurowi dokonują kontroli na podstawie listy odizolowanych osób. – Sprawdzają czy przebywają one w domach i czy nie potrzebują pomocy. Wszystkie sprawdzenia odbywają się w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego policjantów i żołnierzy z osobą objętą kwarantanną – mówi podkom. Magdalena Jankowska, rzeczniczka policji w Słubicach. Mundurowi kontaktują się z taką osobą telefonicznie lub za pośrednictwem domofonu.

Ponownie informujemy, że do osób, które nie będą przestrzegały obowiązujących zaleceń dotyczących kwarantanny będą prowadzone czynności w kierunku wykroczeń, a w niektórych sytuacjach nawet przestępstw. Policja przypomina: Bądź odpowiedzialny. Pozostając w domu ograniczasz ryzyko zakażenia koronawirusem.