Samochody.pl - poscigi.pl

Najpierw chcieli pieniędzy od 33-latka. Kiedy nie dostali skatowali go

Dwaj mężczyźni zaatakowali i pobili 33-letniego mężczyznę. Swoją ofiarę okradli. Bandyci zostali zatrzymani, to 18-laetk i 25-latek. Obaj usłyszeli zarzut rozboju i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grożą im kary do 12 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się sobotę, 21 stycznia, wieczorem. Dyżurny komendy policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o pobitym i okradzionym mężczyźnie. Na miejsce dotarli policjanci.

Jak ustalono 33-latek został zaczepiony przez dwóch mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy. Kiedy im odmówił zaatakowali go. Zaczęli ofiarę bić i kopać po całym ciele. Pobitemu mężczyźnie sprawy zabrali portfel z pieniędzmi, dokumentami i telefon komórkowy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pobili i okradli 33-latka

Pokrzywdzony nie znał napastników. – Policjanci zabezpieczyli ślady mogące pomóc w ustaleniu sprawców. Analizowano również zapisy nagrania z monitoringu – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik żagańskiej policji.

Do sprawy zatrzymano najpierw 25-letniego mężczyznę, a kilka dni później jego 18-letniego kolegę. – Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił postawić mężczyznom zarzut dokonania rozboju – mówi sierż. sztab. Szlachetko.   

Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanych, skierował wobec nich wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd zastosował w obu przypadkach środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za dokonanie rozboju grożą im kary po 12 lat więzienia.

Eko pol - Poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl