Okropne. Spakowała szczeniaczki w reklamówkę i wyrzuciła do śmieci. Trzy nie przeżyły

Dzielnicowy z Bystrzycy Kłodzkiej wyciągnął z kontenera na śmieci torbę foliową, w której było pięć szczeniąt. Głodne maluchy piszczały. Niestety trzy z nich już nie żyły. Policjanci zawieźli dwa szczenięta do weterynarza, który udzielił im fachowej pomocy. Zatrzymano już kobietę, która wyrzucił psiaki do śmieci. Usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi jej kara do 3 lat więzienia.

Mieszkanka Bystrzycy Kłodzkiej usłyszała skomlenie zwierząt wydobywające się z kontenera na śmieci. Gdy zobaczyła poruszający się worek foliowy, powiadomiła policję. Na miejsce przyjechał patrol.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dzielnicowy słysząc pisk wyciągnął z kosza worek, w którym znajdowało się pięć szczeniąt. Niestety trzy z nich już nie żyły. Funkcjonariusze natychmiast dwa żyjące jeszcze pieski przewieźli do weterynarza, który udzielił fachowej pomocy.

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego przestępstwa. Już następnego dnia ustalili kobietę, która wyrzuciła do śmietnika szczenięta należącej do jej suki. Spakowała je w torbę foliową i wyrzuciła na pewną śmierć. Tak 35-letnia mieszkanka Bystrzycy chciała się pozbyć szczeniczków.

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi jej teraz kara do 3 lat więzienia. Szczeniakom nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Przebywają pod opieką weterynarza. 35–latce została odebrana również suczka, która urodziła znalezione pieski. Decyzją prokuratury kobieta ma zakaz posiadania i opieki nad zwierzętami.

Toyota Zielona Góra