Pijana matka wiozła dziecko. Wpadła podczas akcji policji

Policjanci żarskiej drogówki we wtorek od wczesnych godzin porannych prowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Trzeźwość”. Przebadali 545 kierowców, wśród nich znalazła się kobieta, która pod wpływem alkoholu wiozła 5-letnie dziecko do przedszkola.

We wtorek (14 maja) policjanci z żarskiego ruchu drogowego od wczesnych godzin porannych kontrolowali kierujących przemieszczających się drogami naszego powiatu. Podczas działań przebadali 545 kierujących, wśród nich znalazł się jeden kierujący po użyciu alkoholu miał 0,30 promila oraz 29-letnia kobieta, która pod wpływem alkoholu wiozła swoje 5-letnie dziecko do przedszkola. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wskazało u niej 0,64 promila. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Na miejsce przybył trzeźwy ojciec, który zaopiekował się dzieckiem.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pamiętajmy, każdy kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Bardzo często przypominamy i przestrzegamy wszystkich kierujących, że wsiadając za kierownicę po alkoholu lub narkotykach mogą zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale także pasażerom, których przewożą. Nadal jednak są osoby, które nie zważają na zagrożenie i nietrzeźwi wsiadają za kierownicę.