Pijany 71-latek potrącił pieszego. Uciekając zderzył się z radiowozem

Do zdarzenia doszło w miejscowości Sierockie. Pijany 71-latek potrącił mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku. Podczas ucieczki doprowadził do kilku kolizji i na koniec zderzył się  czołowo z policyjnym radiowozem. Mężczyzna został aresztowany przez zakopiański sąd.  Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 10 lutego, około 15:00 w miejscowości Sierockie. Kierujący audi potrącił mężczyznę stojącego na poboczu drogi. Nie zatrzymał się tylko uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pirat drogowy uciekając lokalnymi drogami, spowodował kilka kolizji. Ucieczkę zakończył zderzając się czołowo z policyjnym radiowozem w miejscowości Zrąb. Policjanci zatrzymali kierowcę. Okazało się, że to 71-latek z powiatu tatrzańskiego. Był pijany. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Poszkodowany w wypadku 35-letni turysta z województwa lubelskiego, został zabrany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do specjalistycznego szpitala w Krakowie. Jego stan jest bardzo poważny. Doznał m.in. złamań nóg i rąk.

Kierowca odpowie za jazdę po pijanemu i spowodowanie wypadku, nieudzielenie pomocy rannemu, spowodowanie kilku kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Sąd Rejonowy w Zakopanem na wniosek prokuratury aresztował 71-latka. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra