Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijany kierowca po zatrzymaniu przez policję wpędził się w jeszcze większe kłopoty

W piątek, 25 listopada, pod jednym z marketów w miejscowości Przytoczna świadek poinformował policję o nietrzeźwym kierującym, który próbował odjechać z parkingu sklepu. Szybka reakcja policji doprowadziła do zatrzymania kierowcy. Ten jednak wpędził się w jeszcze większe kłopoty.

Interwencja rozpoczęła się po tym, jak świadek zgłosił nietrzeźwego mężczyznę który próbował odjechać spod sklepu. Policjanci błyskawicznie odpowiedzieli na wezwanie i zatrzymali 52-letniego kierowcę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po zatrzymaniu pijany mężczyzna stawiał opór funkcjonariuszom. Wydmuchał niemal półtora promila alkoholu. Po badaniu mężczyzna postanowił „ratować sytuację”. Po chwili zaoferował policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności.

– Próba wręczenia łapówki została natychmiast zgłoszona przełożonym, co doprowadziło do dodatkowych zarzutów wobec 52-latka – mówi mł. asp. Mateusz Maksimczy, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu teraz nie tylko odpowiedzialność za prowadzenie po pijanemu, ale tez za próbę wręczenia łapówki policjantom. Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl