Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijany kierowca renault bełkotał i ledwo stał na nogach. Wydmuchał ponad cztery promile alkoholu

Ponad cztery promile alkoholu wydmuchał 41-letni, mieszkaniec powiatu nowosolskiego, który kierował renault. Mężczyzna został zatrzymany przez innego kierującego, który odebrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Dzięki takiej postawie najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. 41-latkowi grożą teraz nawet dwa lata więzienia.

W środę 15 marca, dyżurny nowosolskiej komendy otrzymał informację od zgłaszającego, że właśnie zatrzymał pijanego kierującego, który slalomem jechał po Nowym Miasteczku. Oświadczył, że zabrał mu kluczyki i udaremnił dalszą jazdę.

Na miejsce szybko dojechała nowosolska policja. Kierujący renault był kompletnie pijany. Bełkotał i ledwo stał na nogach. Wydmuchał ponad cztery promile alkoholu. Kierujący został zatrzymany. Renault, którym jechał zostało odholowany na jego koszt.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wydmuchał ponad cztery promile alkoholu

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do dwóch lat więzienia, grzywny do nawet 30 tys. zł oraz zakaz prowadzenia na okres nawet 15 lat.

Każde zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze czy kierowaniu po alkoholu będzie traktowane priorytetowo przez lubuskich policjantów, z należytą starannością i surowością. – Gratulujemy zgłaszającemu wzorowej postawy, dzięki której być może ocalił ludzkie życie – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Eko pol - Poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl