Wkrótce otwarcie obwodnicy południowej Zielonej Góry. Świetlne tablice pokażą czas przejazdu (ZDJĘCIA)

Wkrótce otwarcie obwodnicy południowej Zielonej Góry.

Obwodnicą południową pojedziemy już 15 kwietnia. Montowane są znaki informacyjne, również na Trasie Północnej. Nowością będą świetlne tablice pokazujące czas przejazdu na Trasie i obwodnicy. Dzięki nim kierowcy dowiedzą się, którą drogą dojadą szybciej do S3.

Przy obwodnicy kończy się budowa światłowodów. Trwają też ostatnie prace porządkowe. Drogowcy sprawdzają dosłownie każdą barierkę, żeby uniknąć późniejszych poprawek.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Uwaga. W związku z oddaniem do użytku obwodnicy południowej, zmieni się oznakowanie pionowe na Trasie Północnej, a konkretnie przy rondach Rady Europy, Stefana Batorego, Mariana Eckerta (w sąsiedztwie ADB), Ireny Sendlerowej (na Przylep), Piastów Śląskich (na Krosno Odrzańskie) i na skrzyżowaniu Wilkanowo – Słone.

Otwarcie obwodnicy południowej 15 kwietnia

Trasa Północna stanie się drogą wojewódzką, a obwodnica południowa droga krajową. Przy rondzie Ireny Sendlerowej dowiemy się, który zjazd poprowadzi do Przylepu, a na rondzie Stefana Batorego do Łężycy.

Jak czytamy na wiadomoscizg.pl, są dobre wiadomości dla mieszkańców sołectw Racula, Drzonków i Kiełpin. Staną tam znaki zakazu wjazdu dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Nowe znaki pojawią się też na drodze S3 np. przy węźle Zielona Góra-Północ.

Miasto montuje tablice świetlne przed rondem Piastów Śląskich i w Wilkanowie. Będą informować kierowców samochodów osobowych o czasie przejazdu obwodnicą południową i Trasą Północną. Dzięki temu będzie wiadomo, która trasa jest mniej zakorkowana.

Obwodnica oficjalnie zostanie otwarta 15 kwietnia, kilka miesięcy wcześniej niż zakładano.

Eko pol - Poscigi.pl