Toyota Zielona Góra

  Pijany kierowca uciekał policji. Wydmuchał 3 promile

  Policjanci zatrzymali w pościgu mieszkańca gminy Drezdenko, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna był pijany, miał prawie trzy promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

  Do zdarzenia doszło w sobotę, 8 grudnia. Policjanci ruchu  drogowego pełnili służbę w okolicy Drezdenka. Około 20.00 zauważyli  osobowego opla, którego tor jazdy wskazywał na duże prawdopodobieństwo, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

  Kiedy policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli ten gwałtownie przyspieszył nie reagując na sygnały do zatrzymania.

  Pomimo trudnej sytuacji na drodze kierowca opla z dużą prędkością oddalał się drogą w kierunku Drezdenka, po czym skręcił gwałtownie w jedną z dróg pobliskiego lasu myśląc, że uda mu się uciec.

  Po kilku minutach intensywnego pościgu policjanci zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec niewielkiej wsi w gminie Drezdenko. Badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Wraz z pijanym 18-latkiem podróżowała trójka jego znajomych.

  Wobec nietrzeźwego kierowcy policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu  oraz ukarali mandatem w wysokości 500 zł. Za swój czyn mody mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu kara do 2 lat więzienia.

  Toyota Zielona Góra