Pijany kierowca uciekał policji. Wydmuchał 3 promile

  Policjanci zatrzymali w pościgu mieszkańca gminy Drezdenko, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna był pijany, miał prawie trzy promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

  Do zdarzenia doszło w sobotę, 8 grudnia. Policjanci ruchu  drogowego pełnili służbę w okolicy Drezdenka. Około 20.00 zauważyli  osobowego opla, którego tor jazdy wskazywał na duże prawdopodobieństwo, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Kiedy policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli ten gwałtownie przyspieszył nie reagując na sygnały do zatrzymania.

  Pomimo trudnej sytuacji na drodze kierowca opla z dużą prędkością oddalał się drogą w kierunku Drezdenka, po czym skręcił gwałtownie w jedną z dróg pobliskiego lasu myśląc, że uda mu się uciec.

  Po kilku minutach intensywnego pościgu policjanci zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec niewielkiej wsi w gminie Drezdenko. Badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Wraz z pijanym 18-latkiem podróżowała trójka jego znajomych.

  Wobec nietrzeźwego kierowcy policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu  oraz ukarali mandatem w wysokości 500 zł. Za swój czyn mody mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu kara do 2 lat więzienia.

  Toyota Zielona Góra