Policja na drogach z radarami i alkomatami. Trwa akcja „Boże Ciało 2019”

Lubuscy policjanci działania „Boże Ciało” rozpoczęli w środę, 19 czerwca, i zakończą w niedzielę, 23 czerwca. Na drogach jest znacznie więcej policyjnych patroli. Policjanci szczególnie kontrolują prędkość oraz trzeźwość kierowców.

Wielka policyjna akcja trwa. Od samego rana lubuscy policjanci zabezpieczali liczne procesje, które przeszły ulicami miast i miasteczek. Do czwartku do godz. 12.00 lubuscy policjanci nie zanotowali żadnych szczególnych zdarzeń. Nie doszło też do wypadku, a jedynie do kolizji. – Akcja przebiega spokojnie – mówi sierż. szt. Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Na lubuskich drogach jest znacznie więcej patroli drogówki. – Szczególną uwagę zwracamy na prędkość z jaką jeżdżą kierowcy. Kontrolujemy również trzeźwość kierujących – mówi dla poscigi.pl asp. szt. Andrzej Gramatyka, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Wybrani kierowcy badani są również narkotestami.

W 2018 r. podczas akcji „Boże Ciało” doszło do 12 wypadków, 14 osób zostało rannych, ale nikt nie zginął. W 2017 r. było 8 wypadków, a których zginęła jedna osoba. W 2016 r. w 14 wypadkach również zginęła jedna osoba.