Policjanci weszli do „dziupli” kiedy tam rozkręcali dwa mercedesy warte pół miliona złotych (ZDJĘCIA)

Na terenie posesji policjanci znaleźli mnóstwo części samochodowych pochodzących ze skradzionych mercedesów.

Policjanci z żarskiej komendy w dziupli samochodowej odkryli i zabezpieczyli części pochodzące z kradzionych dwóch Mercedesów Sprinterów o wartości blisko pół miliona złotych. Zatrzymano trzy osoby, które usłyszały zarzuty paserstwa. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem żarskiej Prokuratury.

Policjanci z żarskiej komendy, 22 lutego, dostali informację, że na jednej z posesji pod Żarami mogą znajdować się dwa kradzione Mercedesy Sprintery. Łączna wartość skradzionych w Niemczech, tego dnia busów, to pół miliona złotych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Po wejściu na posesję na ich widok trzy osoby zaczęły uciekać. Po chwili zatrzymani zostali dwaj mężczyźni. Tego samego dnia zatrzymany został także trzeci mężczyzna. 

W dziupli były mercedesy za pół miliona złotych

Na terenie  posesji policjanci znaleźli mnóstwo części samochodowych pochodzących ze skradzionych mercedesów. Wszystkie zostały zabezpieczone, a mieszkańcy powiatu żarskiego w wieku 28 lat i jeden 27-latek, zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. – Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzuty paserstwa – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

W piątek, 24 lutego, decyzją  prokuratury wobec zatrzymanych zastosowano zabezpieczenie majątkowe, dozory policji i poręczenia majątkowe. Paserom grozi teraz kara do 10 lat więzienia, Śledztwo trwa.