Policjanci z Sulechowa rozbili gang włamywaczy. Okradali ludzi w kilku gminach (FILM, ZDJĘCIA)

Mężczyznom grożą kary do 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Sulechowie zatrzymali czterech mężczyzn, którzy od stycznia br. włamywali się i okradli w gminach Sulechów, Bojadła, Trzebiechów i Sława. Usłyszeli już 29 zarzutów. Spowodowane przez nich straty szacowane są na ponad 200 tysięcy złotych.

Sulechowscy policjanci  rozbili gang włamywaczy. Czterech mężczyzn od początku 2023 r. włamywało się i kradło w wielu miejscowościach gmin Sulechów, Bojadła, Trzebiechów i Sława.

Okradali gównie prywatne posesje i place budów, ale również supermarket, barkę rzeczną, pole oraz dwie wieże przeciwpożarowe. Łupem przestępców padły między innymi przyczepy samochodowe, przyczepy podłodziowe, przyczepa na ule, ule z pszczołami, akumulatory, elektronarzędzia, materiały budowlane, siatka ogrodzeniowa, a nawet sprzęt gaśniczy z okradzionych wież przeciwpożarowych.
Zatrzymani mężczyźni to 47-letni i 38-letni mieszkańcy gminy Trzebiechów oraz 39-latek i 33-latek z gminy Bojadła. Po przeszukaniu ich miejsc zamieszkania policjanci odzyskali część ukradzionych rzeczy.

Policjanci z Sulechowa rozbili gang włamywaczy

Dodatkowo, w czasie przeszukania w domu 47-latka policjanci znaleźli ponad 0,5 kilograma narkotyków: amfetaminy, metaamfetaminy i marihuany, a w domu 39-latka kilka gramów amfetaminy i marihuany.

– Wszyscy czterej zatrzymani usłyszeli 14 zarzutów kradzieży z włamaniem i 12 zarzutów kradzieży – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Dodatkowo 39-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a 47-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków narkotyków i przygotowania do ich sprzedaży.
Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 47-latka. Sąd Rejonowy w Świebodzinie przychylił się do tego wniosku i aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Pozostałych trzech podejrzanych prokurator oddał pod dozór policji. Mężczyznom grożą kary do 10 lat więzienia

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl