Toyota Zielona Góra

Policyjny pościg ulicami Zielonej Góry. Kierowca z ciężarną pasażerką rozbił audi i uciekł z auta

Do pościgu doszło w czwartek, 2 stycznia. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierującego audi. Ten zaczął jednak uciekać. Na Szosie Kisielińskiej audi wypadło z drogi i uderzyło w lampę. Kierowca i pasażerka uciekli.

Patrol zielonogórskiej policji dał kierowcy audi znaki do zatrzymania się. Ten zignorował polecenie z radiowozu i zaczął uciekać. Ruszył pościg. Kierowca audi uciekła jak szalony. Za wszelką cenę chciał uniknąć zatrzymania. Na Szosie Kisielińskiej kierujący audi wpadł w poślizg i wypadł z drogi uderzając  lampę. Z auta uciekł kierowca oraz pasażerka. – Na miejsce zdarzenia został ściągnięty policjant z psem tropiący, który doprowadził do uciekinierów– mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę. – Twierdzi, że to nie od prowadził audi, ale policjanci widzieli go w aucie podczas ucieczki – mówi podinsp. Stanisławska. Zatrzymana została również pasażerka audi. Kobieta jest w czwartym miesiącu ciąży. Profilaktycznie została przewieziona na badania do szpitala. 22-latek jest trzeźwy. – Ustalamy powód ucieczki – mówi podinsp. Stanisławska. Ucieczka przed policją jest przestępstwem zagrożonym kara do 5 lat więzienia.

Zostań kierowcą bolta