Policyjny pościg za kierowcą. Był pijany i ma zakaz prowadzenia

Dzielnicowy z posterunku w Jasieniu po pościgu zatrzymał kierującego seatem. 49-latek pomimo zakazu sądowego wsiadł za kierownicę. W dodatku był pijany. Mężczyźnie grozi do kara do 5 lat więzienia.

Dzielnicowy z posterunku w Jasieniu w minionym tygodniu podczas służby  na terenie miasta  wytypował do kontroli pojazd seat. Kierowca pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zignorował je i z dużą prędkością zaczął uciekać przed radiowozem. Funkcjonariusz ruszył w pościg. Kierowca uciekał  przez kilka kilometrów, a jazdę zakończył wypadając z drogi i uderzając na ogrodzenie posesji. Mężczyzna wysiadł z pojazdu uciekał pieszo. Jednak po krótkiej chwili został zatrzymany przez policjanta.

Okazało się, że kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 49-letniego mieszkańca powiatu żarskiego okazało się, że pił alkohol. Wydmuchał 0,4 promila alkoholu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. – Każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do lat 5 więzienia – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.