Toyota Zielona Góra

Nielegalny salon gier zlikwidowany przez policję. W środku cztery automaty

Żarscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych. Zabezpieczono cztery automaty. Właścicielowi może grozić do trzech lat więzienia i 400 tys. zł grzywny.

W piątek, 24 stycznia, żarscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili na terenie Żar wspólną akcję wymierzoną w osoby zajmujące się nielegalnym hazardem. Podczas działań w jednym z punktów mundurowi zabezpieczyli cztery działające automaty do gier hazardowych. Wartość szacunkowa każdego z nich to około 12 tys. zł. Przed ich zabezpieczeniem celnicy przeprowadzili eksperymenty procesowe sprawdzając, czy są to urządzenia działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z prawem kara pieniężna jaką może ponieść właściciel to 400 tys. zł (po 100 tys zł. od automatu) oraz kara do 3 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie będą prowadzili funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.