Toyota Zielona Góra

Pomysłowy poszukiwany tak ukrywał się przed policjantami

Mężczyzna ukrywający się przed policją sam skonstruował sobie schowek, obudowując ścianę płytą kartonowo-gipsową.

Białobrzescy policjanci (woj. mazowieckie) zatrzymali 29-letniego mężczyznę ściganego listem gończym i nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Poszukiwany schował się przed policjantami w skrytce zrobionej w ścianie na strychu swojego domu.

Białobrzescy kryminalni ustalili miejsce przebywania mężczyzny, który jest poszukiwany do odbycia kary więzienia. Policjanci w piątkowy wieczór przystąpili do zatrzymania. 

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kiedy funkcjonariusze podjechali pod posesję zauważyli zapalone w domu światło, które po chwili zgasło, a z mieszkania nikt nie wychodził. Wtedy postanowili wejść do środka.

Mimo wielokrotnego pukania, nikt nie reagował, zauważyli że jedno okno jest uchylone i postanowili wejść przez nie do wnętrza domu.

Funkcjonariusze sprawdzając pomieszczenia zwrócili uwagę na jedną ścianę na strychu, której otwór wypełniony płytą gipsową nie był do końca wykończony. Gdy funkcjonariusze zastukali w ścianę, usłyszeli odgłos pustej przestrzeni.

Po odsunięciu kawałka płyty zobaczyli otwór, a w nim ukrytego 29-latka. Mężczyzna ukrywający się przed policją sam skonstruował sobie schowek, obudowując ścianę płytą kartonowo-gipsową.

29-latek został zatrzymany. Najbliższe dwa lata spędzi za kratkami.