Pościg za poszukiwanym. Grozi mu 5 lat więzienia i nawet 15 lat zakazu prowadzenia

Żarscy policjanci kryminalni zatrzymali 27-latka, który kierując mitsubishi colt nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna w dodatku był poszukiwany przez sąd i kierował samochodem pomimo sądowego zakazu.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 9 listopada. Około godz. 13.00 żarscy policjanci kryminalni zauważyli mężczyznę kierującego mitsubishi colt. Kierowca był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Żarach. Ruszyli za autem i chcąc go zatrzymać włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. – Siedzący za kierownicą pojazdu gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać ulicami miasta – mówi podkom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Podczas ucieczki kierujący zjechał na drogę gruntową. Uciekał też leśnymi drogami. Kierował się w stronę miejscowości Łaz. – Przez cały czas zajeżdżał drogę policjantom uniemożliwiając zatrzymanie – mówi nadkom. Berestecka. Ucieczkę zakończył kiedy ponownie wjechał na główną drogę. Policjanci wykorzystali bezpieczny moment i zatrzymali 27-letniego kierowcę.

Polecane  Radna oskarżona przez prokuraturę. Proces wytoczyło jej też miasto. Chodzi o zakup mieszkania komunalnego

Okazało się, że 27-latek dodatkowo kierował wbrew sądowemu zakazowi. Teraz odpowie za popełnione przestępstwa. Za złamanie prawomocnego zakazu sądowego grozi mu kara do 5 lat więzienia. Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 1 czerwca br. kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się, mimo wydawanych mu poleceń, może trafić za kraty nawet na 5 lat. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie wyda zakaz prowadzenia na czas do nawet 15 lat.

Langner odszkodowania
Reklamy