Poważny wypadek. Bus z amerykańskimi żołnierzami zderzył się z citroenem (ZDJĘCIA)

Do poważnego wypadku doszło w piątek, 10 listopada, w Gorzupi na trasie z Nowogrodu Bobrzańskiego do Żagania. Zderzyły się bus, którym jechali amerykańscy żołnierze z citroenem. Droga jest zablokowana.  

Do wypadku doszło przed godz. 15.00 na trasie w Gorzupi. Na zakręcie, na którym jest podwójna linia ciągła, czołowo zderzyły się bus z citroenem C4.

Po bardzo mocnym zderzeniu bus i citroen wypadły z drogi. Bus na poboczu przewrócił się i zapalił. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. Strażacy bardzo szybko zgasili busa. Karetka pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala jedną ranna osobę, która jechała citroenem.

Polecane  Poważny wypadek w Starym Żaganiu. 13-latek w ciężkim stanie. Policja wyjaśnia przyczyny (ZDJĘCIA)

W busie jechali amerykańscy żołnierze, którzy stacjonują w bazie w Żaganiu. Bus nie był jednak wojskowy tylko z wypożyczalni. – Nie mamy jeszcze szczegółów zdarzenia. Ponieważ w wypadku udział biorą amerykańcy żołnierze, sprawę przejmie żandarmeria wojskowa – informuje podinsp. Sylwia Woroniec, rzeczniczka żagańskiej policji. Żandarmeria będzie musiała ustalić przebieg oraz okoliczności wypadku.

Amerykańskim żołnierzom nic się nie stało. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Żagańska policja do czasu przyjazdu żandarmerii będzie zabezpieczać miejsce zdarzenia.

Langner odszkodowania
Reklamy