Pościg za volkswagenem. Kierowca uderzył w drzewo. Udało mu się uciec (ZDJĘCIA)

Kierowca ściganego pojazdu uciekł pieszo z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali po pościgu skradzionego w Niemczech Volkswagena California Beach. Kierowcy jednak udało si uciec.

Do pościgu doszło w środę, 26 kwietnia. Funkcjonariusze Straży Granicznej  ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku na terenie Słubic wytypowali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen California Beach, na niemieckich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze SG dali kierowcy sygnały do zatrzymania, ale ten zaczął uciekać.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ruszy pościg. W pewnym momencie kierowca zjechał do lasu. Na leśnej drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Kierowca ściganego pojazdu uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze SG upewnili się, że w samochodzie nie ma innych osób, zabezpieczyli pojazd i rozpoczęli poszukiwania kierowcy pojazdu. Przeszukanie lasu nie przyniosło jednak spodziewanych rezultatów. Kierowcy udało się uciec.

Uderzył w drzewo volkswagenem i uciekł

Funkcjonariusze ustalili, że pojazd ma założone, podrobione na wzór oryginalnych, niemieckie tablice rejestracyjne. Natomiast w trakcie oględzin pojazdu znaleziono ukryte pod fotelem, oryginalne tablice Volkswagena.

Czytaj też – Włamanie do mieszkania w Zielonej Górze. Skradziono 370 tys. zł, biżuterię i sprzęt AGD warte 40 tys. zł. Rutkowski ma podejrzanego

Podczas sprawdzania auta w poszukiwawczych bazach danych ustalono, że VW figuruje jako kradziony w Niemczech. Auto o szacunkowej wartości 250 tysięcy złotych zostało zatrzymane i zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi słubicka policja.