Uderzali „tulipanem” Ukraińców tak, że wyszły wnętrzności. Jeden to zawodowy żołnierz (ZDJĘCIA)

Oskarżeni Marcin L., Mikołaj G., Mateusz K. oraz Konrad M. nie przyznali się do ataku na Ukraińców. fot. poscigi.pl

Zawodowy żołnierz Marcin L.,  Mikołaj G., Mateusz K. i Konrad M. zaatakowali dwóch Ukraińców w Żaganiu. Zadawali cios w nogi i brzuch „tulipanem”. Rzucili się na ofiary słysząc ukraiński akcent. Ukraińcy zostali poważnie ranni, jeden miał uszkodzone jelita i masywny krwotok. Przed sądem żaden z oskarżonych nie przyznał się do winy. Zawodowy żołnierz chce nawet wrócić do jednostki.

Zawodowy żołnierz Marcin L.,  Mikołaj G., Mateusz K. i Konrad M. do zielonogórskiego sądu okręgowego zostali dowiezieni zza krat. Wszyscy są tymczasowo aresztowani. Do sądu zostali wprowadzeni skuci kajdankami za ręce i nogi, tak jak groźni bandyci.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wszystko wydarzyło się nocą z 23 na 24 września ub.r. Żołnierz Marcin L. pił alkohol ze znajomym w jego mieszkaniu. Do imprezy dołączył Mikołaj G. Nocą mężczyźni poszli do lokalu w Żaganiu. W barze byli też dwaj Ukraińcy Mykola i Oleksii. Bawili się nikogo nie zaczepiając. Za to Marcin L, Mikołaj i ich znajomy byli na tak agresywni, że ochroniarz wyprosił ich z lokalu.

Marcin i Mikołaj po wyrzuceniu z lokalu poszli na stację benzynową. Tam spotkali Konrada M. i Mateusza K. Wszyscy ruszyli pieszo do innego lokalu.

Żagań. Zaatakowali Ukraińców „tulipanem”

Na ulicy Jana Pawła II mężczyźni spotkali Ukraińców. Zapytali się czy mają papierosy. Kiedy Mykola i Oleksii odpowiedzieli, mężczyźni wpadli w szał słysząc ukraiński akcent. Zaczęli bić Ukraińców. Kopali i zadawali ciosy gdzie popadło.

Jak ustalili śledczy, Mikołaj G. w pewnej chwili rozbił butelkę i tzw. tulipanem zaczął zadawać ciosy w brzuch Oleksiejowi. Ranny Ukrainiec osunął się na ziemię. Tulipan rozciął brzuch tak mocno, że Ukraińcowi wyszły wnętrzności. Mężczyzna cudem przeżył atak. Mykola został poważnie ranny w udo.

Czytaj też – Katarzyna zamordowała Mariana z Krosna Odrzańskiego. Wbiła mu nóż w szyję. W sądzie wszystko odwołała, bo… kogoś chroni, a ciała nadal nie odnaleziono (ZDJĘCIA)

Oskarżeni Marcin L.,  Mikołaj G., Mateusz K. oraz Konrad M. nie przyznali się do ataku na Ukraińców. Podczas śledztwa na ubraniach i butach Marcina L. i Mikołaja G. znaleziono krew obu Ukraińców.

Żołnierz ma zamiar wyjść z aresztu i wrócić do pracy w jednostce wojskowej. Z takim zarzutem będzie to jednak bardzo trudne. Przed sądem wszyscy opowiadają przecież za ciężkie pobicie zagrażające życiu ich ofiary.  

Proces trwa.