Quadem uderzył w ogrodzenie. Nie miał uprawnień i był poszukiwany

Uderzeniem w metalowe ogrodzenie posesji i poważnymi obrażeniami zakończyła się jazda dla 39-letniego kierującego quadem. Okazało się, że mężczyzna był pod działaniem alkoholu, a także posiadał aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo na jaw wyszedł fakt, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godziną 8:00 w miejscowości Kolonia Domaszewnica, w gminie Ulan-Majorat (woj. Lubelskie). Kierujący quadem, 39-letni mężczyzna jadąc wraz z 20-letnim pasażerem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w metalowe ogrodzenie posesji.

Z pewnością bardzo ważny okazał się w tym zdarzeniu jeszcze jeden fakt. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. W celu ustalenia dokładnej zawartości w organizmie została pobrana krew do badań.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 39-latek posiada trzy aktualne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi i została wydana decyzja przez starostę wołomińskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania. Na jaw wyszedł również fakt że kierujący jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Z związku ze zdarzeniem drogowym obaj mężczyźni odnieśli poważne obrażenia i przez Zespół Ratownictwa Medycznego zostali przewiezieni do szpitala. 39-latek przebywa w placówce medycznej pod nadzorem funkcjonariuszy. Gdy jego stan zdrowia się poprawi, zostanie umieszczony w zakładzie karnym.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl