Toyota Zielona Góra

Sklep ze sprzętem elektronicznym w Żarach handlował dopalaczami?

Policjanci służb kryminalnych z Żar skontrolowali jeden z punktów ze sprzętem elektronicznym. Potwierdzono, że klienci sklepu mogli zaopatrywać się w dopalacze. Zabezpieczone substancje zostaną przebadane.

Kontrola przeprowadzona została w środę 13 lutego. W wyniku działań operacyjnych żarscy policjanci ustalili, że na terenie miasta, w jednym ze sklepów najprawdopodobniej prowadzony jest nielegalny obrót „dopalaczami”.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zebrane dowody i informacje pozwoliły na dokonanie przeszukania w wytypowanym punkcie. Przeprowadzone czynności potwierdziły słuszność wcześniejszych sygnałów. Policjanci zabezpieczyli znajdujące się w sklepie różnego rodzaju substancje.

Teraz, na zlecenie inspektora sanitarnego zostaną one przebadane. Ponadto funkcjonariusze wydziału kryminalnego w miejscu kontroli ujawnili także telefon komórkowy pochodzący z kradzieży, który właściciel sklepu oferował do sprzedaży.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pieniężną w wysokości od 20 tys. do 1 mln. zł. dla osoby, która wyrabia bądź wprowadza do obrotu tzw. środki zastępcze, czyli wymienione w ustawie substancje o działaniu podobnym do narkotyków.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl