Pijana matka w ciąży opiekowała się 6-latką w Żarach. Wydmuchała trzy promile

Dzielnicowy żarskiej komendy otrzymał informację o pijanej matce sprawujące opiekę nad 6-letnią córką. Kobieta wyznała policjantom, że jest w drugim miesiącu ciąży.

W środę wieczorem, na telefon służbowy dzielnicowego zadzwonił młody mężczyzna, który poinformował o kompletnie pijanej kobiecie, sprawującej opiekę nad swoją małoletnią córką. Kobieta słysząc rozmowę telefoniczną mężczyzny i spodziewając się przyjazdu policji, powiadomiła o sytuacji swojego brata, któremu zaraz po tym powierzyła pod opiekę dziecko.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po przyjeździe na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki. Okazało się, że w wydychanym powietrzu ma ona ponad 3 promile alkoholu. Podczas prowadzenia dalszych ustaleń 31-letnia kobieta wyznała policjantom, że jest w drugim miesiącu ciąży.

Materiały w tej sprawie skierowane zostaną do sądu rodzinnego, który zapozna się z sytuacją opiekuńczo-wychowawczą w rodzinie. Sprawdzone zostanie przede wszystkim, czy do opisanej sytuacji doszło jednorazowo, czy też kobieta częściej zaniedbywała swoje obowiązki rodzicielskie.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl