Ślubowanie terytorialsów w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Ślubowanie terytorialsów w Zielonej Górze.

Defilada wojskowa, pokaz sprzętu, wojsko amerykańskie. Na Placu Bohaterów odbył się uroczysty apel z okazji przysięgi wojskowej żołnierzy WOT. To akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego.

W południe w sobotę, 30 lipca, słowa roty przysięgi „Ja żołnierz Wojska Polskiego, Przysięgam !” – z dumą wypowiedziało kilkudziesięciu terytorialsów, którzy ukończyli właśnie szkolenie podstawowe.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ceremonia ślubowania odbyła się na placu Bohaterów. Nowi żołnierze złożyli przysięgę w obecności licznie zgromadzonych gości, swoich rodzin i bliskich.

Przysięga wojskowa to uroczysty apel z okazji przysięgi wojskowej żołnierzy WOT. To akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego.

W ramach uroczystości odbyło się przekazanie dziedzictwa tradycji, nadanie imienia patrona oraz nazwy wyróżniającej 151. batalionowi lekkiej piechoty w Skwierzynie. Całość zakończyła defilada wojskowa.

Na parkingu przed Centrum Biznesu zorganizowano pokaz sprzętu i uzbrojenia lubuskich jednostek wojskowych. W wydarzeniu udział wzięli również żołnierze z wojsk amerykańskich, na co dzień stacjonujący w Skwierzynie.

Reklama pościgi