Śmiertelny wypadek koło Wilkanowa. W szpitalu zmarł ranny mężczyzna. To były radny (ZDJĘCIA)

Do poważnego wypadku doszło w czwartek, 21 maja, przy Wilkanowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 27 z drogą do Buchałowa. Zderzyły się trzy samochody. Ranne zostały dwie osoby. Jedną strażacy musieli wycinać z auta. Mężczyzna od razu trafił na stół operacyjny. Niestety, nie przeżył.

Kierujący volkswagenem jechał z Wilkanowa do Buchałowa. Musiał przeciąć drogę krajową nr 27. Tą drogą jechał kierujący fordem. Miał pierwszeństwo. Kierowca volkswagena nieszczęśliwe wjechał na skrzyżowanie. – Volkswagen nagle ruszył i wjechał prosto pod forda – mówił nam świadek wypadku.

Doszło do potężnego zderzenia. Volkswagen uderzony w bok wypadł z drogi. Z auta wypadł silnik. W samochody uderzył jeszcze kierujący renault jadący w kierunku Świdnicy. Na jego pas wpadł volkswagen po zderzeniu z fordem.

Na miejsce wypadku szybko dojechały służby ratunkowe. Zielonogórscy strażacy sprzętem hydraulicznym wycieli kierowcę z rozbitego volkswagena. Na miejsce dotarły dwie karetki pogotowia ratunkowego. Dwie ranne osoby, kierowca volkswagena i kierujący fordem, zostali zabrani do szpitala w Zielonej Górze. Kierowca volkswagena był operowany. Niestety, nie przeżył wypadku.

Zmarły to były radny gminy Świdnica. – Z pasją angażował się w życie społeczne Świdnicy i całej gminy, sprawował funkcję radnego Gminy Świdnica w latach 2014-2018. Zawsze gotowy do pracy na rzecz innych, zawsze pełen chęci niesienia innym wsparcia – napisał Krzysztof Stefański, wójt gminy Świdnica.