Samochody.pl - poscigi.pl

Sprawca okrutnego zabójstwa w Brójcach to nastolatek (FILM, ZDJĘCIA)

Decyzją sądu 19-larek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Policjanci zatrzymali 19-latka, zabójcę 75-letniej kobiety w miejscowości Brójce. Śledczy zebrali mocne dowody w sprawie. Prokurator postawił nastolatkowi zarzut zabójstwa. Grozi mu za to nawet kara dożywotniego więzienia. 19-latek został już tymczasowo aresztowany.

W połowie września 2023 ub.r. w jednej z kamienic w Brójcach doszło do zabójstwa 75-letniej kobiety. Ciało znalazły przypadkowe osoby. Morderca zniknał. – Do sprawy przydzieleni zostali najbardziej doświadczeni lubuscy policjanci kryminalni – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do poszukiwań mordercy powołano specjalny zespół złożony z doświadczonych śledczych. Technicy podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli wiele śladów, które zostały poddawane analizie za pomocą najnowszych metod badań. Sięgnięto po ekspertów z laboratoriów kryminalistycznych komend w Gorzowie i Poznaniu. Sprawa była bardzo trudna.

Zabójstwo w Brójcach. Sprawca to 19-latek

Ważne okazał się ustalenia biegłych z Zakładu Genetyki Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki temu znacznie został zawężony krąg osób podejrzanych o morderstwo kobiety.

Śledczy wpadli na trop 19-letnigo mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego. Został zatrzymany przez kryminalnych, 27 grudnia, ub.r. . Tego samego dnia w gorzowskiej prokuraturze okręgowej nastolatek usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Co ze sprawcą drugiego morderstwa?

To nie koniec. W lutym ub.r. w Brójcach pracownik socjalny znalazł zwłoki 82-letniej kobiety. Seniorka została zamordowana w mieszkaniu. Sprawca tego zabójstwa nie został zatrzymany.

Jak informuje prokuratura, na ten moment jest mowa tylko o jednym zabójstwie. Śledczy nie ujawniają żadnych szczegółów, nawet tego czy 19-latek przyznał się do zabójstwa. Nie podają również motywu zbrodni.  

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl