Tak kombinował kierowca tureckiej ciężarówki. Nawet podrobił zezwolenie

Zezwolenie zostało sprawdzone w świetle UV. Okazało się, że było ono już wcześniej wypełnione, a następnie wymazane w celu jego ponownego użycia.

Kierowca tureckiej ciężarówki zatrzymanej przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego, w celu zwolnienia pojazdu z parkingu, pokazał blankiet zezwolenia, które już wcześniej było wykorzystane.

W dniach 10 i 15 listopada inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli dwie ciężarówki należące do tureckiego przedsiębiorcy. Kierowcy przewozili ładunek z Turcji do Szwecji.

Podczas kontroli przeprowadzonych na trasie S3 koło Gorzowa nie okazali zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. 

W obu przypadkach wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej na przedsiębiorcę. Dodatkowo ciężarówki zostały usunięte na parking strzeżony skąd mogły wyjechać po wpłaceniu kaucji na poczet przyszłej kary pieniężnej oraz po okazaniu wymaganych zezwoleń.

Tak kombinował kierowca tureckiej ciężarówki

Kierowca pojazdu skontrolowanego 10 listopada zgłosił się do Inspektoratu w Gorzowie w celu uzyskania zezwolenia na odbiór pojazdu z parkingu. Pokazał blankiet zezwolenia, który wzbudził podejrzenia inspektora.

Zezwolenie zostało sprawdzone w świetle UV. Okazało się, że było ono już wcześniej wypełnione, a następnie wymazane w celu jego ponownego użycia. Zezwolenie to zostało zatrzymane, a kierowca będzie musiał okazać kolejne zezwolenie aby móc kontynuować wstrzymany przewóz.