Tak sąd ukarał pijaka za kółkiem. Jechał bez prawa jazdy i spowodował kolizję

Przed kilkoma dniami wyrok usłyszał pijany kierowca, sprawca kolizji. Został ukarany za popełnione wykroczenia oraz za przestępstwo. 70-letni mężczyzna dostał między innymi 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

W jednym z ostatnich wyroków nakazowych świebodziński sąd rejonowy ukarał mężczyznę, który kierując po pijanemu spowodował kolizję. 70-latek, został ukarany grzywną w wysokości 4 tysięcy złotych. Sąd dał mu roczny zakaz prowadzenia za popełnione wykroczenia. To jednak nie koniec.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pijany kierowca usłyszał wyrok

W innym posiedzeniu sądu dotyczącym przestępstwa jazdy po pijanemu 70-latek usłyszał wyrok pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Dodatkowo dostał 4-letni zakaz prowadzenia oraz 5 tys. zł kary. To najniższa kwota jaką pijany kierowca może zostać ukarany.

– Nieuchronność oraz wysokość kary ma na celu nie tylko wywrzeć presję na osobie, by się tego nie dopuściła ponownie w przyszłości, ale również zniechęcić wszystkich innych, którzy pod wpływem alkoholu myślą, żeby wsiąść za kierownicę – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.