Samochody.pl - poscigi.pl

To już plaga. Zielonogórscy policjanci w jeden dzień zatrzymali trzech kierowców, którzy wcześniej stracili prawa jazdy

We wtorek, 21 lutego, zielonogórscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które złamały mimo zatrzymanego prawa jazdy. Tymczasem złamanie sądowego czy administracyjnego zakazu jest przestępstwem.

W Brzeziu koło Sulechowa wpadł 35-latek z Nowej Soli. Jechał BMW mimo aktywnych dwóch sądowych zakazów prowadzenia wydanych w 2022 r. przez sądy w Zielonej Górze oraz Nowej Soli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W Zielonej Górze dzielnicowi zatrzymali kierującego volvo. Mężczyznę ma przez starostę gorzowskiego administracyjnie zatrzymane uprawnienia do prowadzenia.

Wpadli prowadząc i złamali zakazy

W Leśniowie Wielkim policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali 46-latka z powiatu polkowickiego. Kierował Volkswagenem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania wydanej przez starostę lubińskiego. 

Policja przypomina. Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które grozi kara do nawet 5 lat więzienia. Notoryczne zatrzymywanie kierującego łamiącego zakaz sądowy może skutkować dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów orzeczonym przez sąd.   

Prowadzenie pojazdu pomimo uprawnień do kierowania zatrzymanych administracyjnie na 3 miesiące powoduje przedłużenie zakazu do pół roku. Jeżeli ten sam kierujący zostanie zatrzymany po raz kolejny to starci prawo jazdy.

Jeżeli taka osoba zdecyduje się na prowadzenie pojazdu bez uprawnień popełnia przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl