Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

To on jest najlepszym policjantem lubuskiej drogówki (FILM, ZDJĘCIA)

W wojewódzkich eliminacjach konkursu "Policjant Ruchu Drogowego Edycja 2023" wzięło udział 14 policjantów z komend miejskich i powiatowych.

Po raz kolejny policjanci z lubuskiej drogówki rywalizowali o tytuł najlepszego w woj. lubuskim. W wojewódzkich eliminacjach konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Edycja 2023” wzięło udział 14 policjantów z komend miejskich i powiatowych. Najlepszy okazał się asp. Mateusz Kowalewski z komendy miejskiej w Gorzowie.

W czwartek 20 kwietnia i piątek 21 kwietnia, policjanci lubuskiej drogówki sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności zawodowe w eliminacjach wojewódzkich konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Edycja 2023”. W rywalizacji wzięło udział 14 policjantów drogówki z całego województwa lubuskiego. Mundurowi mierzyli się w kilku konkurencjach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na początku wykazywali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, która ma ogromne znaczeniu w udzieleniu pomocy uczestnikom wypadków drogowych.

Później przyszedł czas na zmagania na specjalnym torze manewrowym, na którym policjanci wykazywali się praktycznymi umiejętnościami w kierowaniu motocyklem oraz radiowozem. Wspomniany tor przeszkód musiał zostać pokonany w jak najkrótszym czasie, pamiętając przy tym, aby zmieścić się między ustawionymi przeszkodami.

Policjant Ruchu Drogowego Edycja 2023

Drugiego dnia turnieju policjanci przenieśli się do Gorzowa Wielkopolskiego rozpoczynając rywalizację na strzelnicy, gdzie rywalizowali w strzelaniach statycznych i dynamicznych. Miejscem kolejnej konkurencji było gorzowskie skrzyżowanie ulic Roosevelta, Kazimierza Wielkiego, Aleja Księdza Witolda Andrzejewskiego i Mieszka I, gdzie policjanci mierzyli się w regulacji i kierowaniu ruchem.

W tej konkurencji mundurowi mieli „pełne ręce roboty”, aby profesjonalnie i bezpiecznie zapanować na ruchem pojazdów, tramwajów czy osób pieszych.

Ostatnią konkurencją był test wiedzy ogólnopolicyjnej. Pytania dotyczyły głównie zagadnień z zakresu ruchu drogowego, ale także prewencji i pozostałych przepisów prawa.

Najlepszy okazał się asp. Mateusz Kowalewski reprezentujący Komendę Miejską Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Drugi był sierż. sztab. Adrian Inglot z Nowej Soli, a trzeci sierż. sztab. Grzegorz Wiśniewski ze Słubic.

W czerwcu Mateusz i Adrian będą reprezentować lubuski garnizon na etapie centralnym, który zostanie rozegrany w Kielcach.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl