Wysyp pijanych kierowców oraz z zakazami prowadzenia w Zielonej Górze, Sulechowie i okolicach

Najczęściej policjanci mają do czynienie z osobami, które popełniają wykroczenia drogowe takie jak na przykład przekroczenie prędkości, ale także przestępstwa – jazda w stanie nietrzeźwości lub naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Podczas minionego weekendu, zielonogórscy policjanci zatrzymali kilku przestępców „na gorącym uczynku”. To pijani kierowcy oraz tacy, którzy prowadzili mając sądowe zakazy. Teraz wszyscy staną przed sądami.

Sobota, 15 kwietnia, była dniem pechowym, dla kilku kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Jeden z nich został zatrzymany w Zielonej Górze, a dwaj w Sulechowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W tym był 38-letni kierujący land roverem, który ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd w Lubinie.

W niedzielę, 16 kwietnia, policjanci zatrzymali kilku pijanych kierujących oraz kobietę prowadzącą po narkotykach.

W Zielonej Górze na ulicy Świętej Kingi, kierujący volkswagenem mając  ponad pół promila spowodował kolizję drogową. Z kolei dzielnicowi z Nowogrodu Bobrzańskiego zatrzymali 39-letnią kierującą oplem, która miała prawie promil alkoholu.

Wysyp pijanych kierowców

Natomiast zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w Drągowinie 47-mężczyzna miał więcej niż jedno przestępstwo na swoim koncie. – Nie dość, że kierował mając ponad 1,6 promila, to jeszcze posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, a dodatkowo był osobą poszukiwaną – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Czytaj też – Koszmarny wypadek. Kierowca opla czołowo uderzył w ciężarówkę i spłonął

Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak 50-latek zatrzymany w Płotach. Mężczyzna kierował renaultem mając niemal trzy promile alkoholu.

Za jazdę po pijanemu grozi kara do dwóch lat więzienia, obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5 tys. zł (do nawet 30 tys. zł) oraz zakaz prowadzenia na minimum 3 lata.

Kontrole pojazdów to codzienne zadania nie tylko patroli ruchu drogowego, ale wszystkich policjantów w służbie. Każdego dnia zatrzymywani są kierujący, którzy popełniają drogowe wykroczenia lub przestępstwa.

Najczęściej policjanci mają do czynienie z osobami, które popełniają wykroczenia drogowe takie jak na przykład przekroczenie prędkości, ale także jazda po pijanemu lub naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.