Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

To on staranował radiowóz i chciał przejechać policjanta

To on staranował radiowóz i chciał przejechać policjanta.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 23 marca, na drodze wojewódzkiej 137 w powiecie słubickim. Kierujący volkswagenem próbował przejechać policjanta, staranował radiowóz. Policjantka strzelała, ale kierującemu udało się uciec. Po obławie został zatrzymany. 27-letni pasażer volkswagena. Dzięki temu policja doszła do kierowcy. 29-latek z Lubniewic został zatrzymany w Kostrzynie nad Odrą.

Wszystko wydarzyło się o godz. 8.00. Policjanci dali sygnały do zatrzymania się kierującemu zielonym volkswagenem passatem. Ten jednak przyspieszył próbując potrącić policjanta i zaczął uciekać. Natychmiast ruszył pościg za volkswagenem passatem.

W rejonie miejscowości Stary Biskupice uciekinier zjechał w boczną, polną drogę. Tam zawrócił i ruszył uderzając w radiowóz. Wtedy padły strzały. Policjantka użyła broni. Kierowcy volkswagena udało się jednak odjechać i uciekł.

Obława za kierowcą. Staranował radiowóz

Ruszyła obława za niebezpiecznym mężczyzną. Został ogłoszony alarm dla słubickiej komendy. Do akcji zostały wysłane duże siły z kilku lubuskich komend. Na drogach zostały ustawione punkty blokadowe.

Słubiccy policjanci zatrzymali 27-latka z powiatu Słubickiego. Był w uciekającym volkswagenie. – Dzięki temu możliwe było dotarcie do 29-latka z Lubniewic, odpowiedzialnego za ucieczkę przed policyjną kontrolą – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany po godz. 2.00 w nocy na ulicy Granicznej w Kostrzynie nad Odrą. – Przyznał się do prowadzenia passata – mówi podinsp. Maludy. 29-latek ma sądowy zakaz prowadzenia. W chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu w słubickiej jednostki. Obecnie z jego udziałem trwają czynności procesowe pod nadzorem prokuratury.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl