Toyota Zielona Góra

Tomasz Karolak ma oddać pieniądze senatorowi Robertowi Dowhanowi

Zapadł wyrok. Aktor Tomasz Karolak decyzją sądu ma oddać senatorowi Robertowi Dowhanowi ponad 85 tys. zł plus odsetki za poręcznie leasingu, który w rzeczywistości spłacił senator.

Wyrok zapadł przed sądem okręgowym w Łodzi. Decyzją sądu aktor Tomasz Karolak oraz fundacja Odkrywcy Wyobraźni solidarnie mają oddać senatorowi Robertowi Dowhanowi 85,5 tys. zł plus odsetki oraz koszty procesu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Aktor nie stawiał się w łódzkim sądzie. Wyrok zapadł po ocenie przez sąd pism procesowych. – Cieszymy się z takiego wyroku, zgodnie z którym senator Dowhan dostanie swoje pieniądze, ponieważ faktycznie to on spłacił leasing na widownię – mówi mecenas Mateusz Grosicki, pełnomocnik Roberta Dowhana. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawa ma swój początek wiele lat temu. – Kiedy Tomek potrzebował pieniędzy na swój teatr, pomogłem mu. Poręczyłem mu leasing na zakup widowni – mówi senator Dowhan.

Aktor nie spłacał jednak rat. Wtedy politykowi na konto wszedł komornik Zajął aż 260 tys. zł, czyli kwotę należności wraz z narosłymi odsetkami. Dowhan zapłacił około 100 tys. zł. I tych pieniędzy domagał się od aktora. – Nie dość, że nie dostałem pieniędzy, to jeszcze zniknęła widownia, dlatego zgłosiłem jej kradzież policji – mówi senator.

Teraz sprawę karną dotyczącą widowni prowadzi warszawska policja pod nadzorem prokuratury.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl